Bodrum- İstanbul seferini yapan ismi öğrenilemeyen sürücü, 34 BUD 832 plakalı Metro Turizm’e ait yolcu otobüsüyle Milas Otogarı’na uğradı. Buradan da aldıklarıyla birlikte toplam 42 yolcusuyla saat 12.00’de seferine devam eden sürücü yönetimindeki otobüs, Milas- Söke yolunun 1’inci kilometresinde, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp, devrildi.

YARALI SAYISI 40

Muğla’nın Milas ilçesinde Yılmaz Alık yönetimindeki yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, yaralı sayısının 40 olduğu belirtildi. Otobüsteki 2 yolcunun ise kazayı yara almadan atlattığı kaydedildi.

Yaralılardan 23’ünün Milas 75. Yıl Devlet Hastanesi’nde, 6’sının Milas’taki özel bir hastanede 11’inin de Yatağan Devlet Hastanesi’nde tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

OTOBÜS ŞOFÖRÜ VE YOLCU ÖLDÜ

Kontrolden çıkıp istinat duvarına çarptıktan sonra devrilen yolcu otobüsünde ölen 2 kişinin de kimlikleri belli oldu. Ölenlerin otobüs şoförü Yılmaz Alık ile kırılan camdan fırlayan yolculardan Ersin Aksoy olduğu belirtildi.

Kaza nedeniyle, trafiğe kapanan karayolu, otobüsün vinç yardımıyla kaldırılmasının ardından yaklaşık 2 saat sonra yeniden ulaşıma açıldı.