ACAR HABER AJANSI

Oktay: Hasarlı binalar için 172’yi arayın, okullar tatil değil!

Oktay: Hasarlı binalar için 172’yi arayın, okullar tatil değil!
61 views
26 Eylül 2019 - 20:35

AHA.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul’daki deprem sonrası İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı basın toplantsında, “Herhangi bir can kaybı ve ciddi hasar yok” açıklamasında bulundu. Oktay, İstanbul’da yarın okulların tatil edilmediğini de belirtti.

İstanbul Valiliği’ndeki AFAD Acil Durum Yönetim Merkezindeki toplantının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “İhbar hattımıza çatlaklarla ilgili 172 ihbar almış durumdayız. Tamamıyla ilgili hasar tespit olarak çevre Şehircilik Bakanlığımız çalışmalar yapıyor. Silivri’yle ilgili konuşmak istiyorum. Silivri Devlet Hastanesinde orada yapılan çalışmalar konusunda uzmanlarımızın raporladığı kullanılabilir, sağlık hizmetleri orada devam ediyor olacak” dedi.

Oktay, “Buradan vatandaşlarımıza ifade edelim, barınma ihtiyacı herhangi bir sebepten dolayı valimize, AFAD başkanımıza iletebilirler. Bununla ilgili barınma, beslenme bütün hazırlıklarımız devam ediyor. Hizmet alamayan vatandaşlarımız bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız için her türlü tedbiri aldık. Geleceğe dönükte tedbirlerimizi almış durumdayız” ifadesini kullandı.

Oktay açıklamasında yarın okulların tatil edilmediğini belirtti.

AYRINTILAR GELİYOR…Sözcü 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.