ACAR HABER AJANSI

Eski CHP’li başkan Ali Acar ne yapmaya çalışıyor?

Eski CHP’li başkan Ali Acar ne yapmaya çalışıyor?
14 views Okundu
16 Mart 2019 - 0:46

AHA.DSP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, kendisine yakın CHP’li belediye meclis üyeleri tarafından kurulan Marmaris Yapı şirketinin yaptığı inşaatlardaki usulsüzlükten dolayı yargılanıyor

Önümüzdeki yerel seçimlerde 4’üncü defa Marmaris Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan CHP’li Ali Acar, 2004’te merhum ANAP’lı İsmet Karadinç’in karşısına aday olarak çıktığında, “Hizmet için 2 dönem yeter. Sadece 2 dönem belediye başkanlığı yapacağım” vaadinde bulundu. 30 Mart 2014 seçimlerinde, vaatlerinin aksine 4’üncü defa aday olan ve seçilen CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, başkanlığının ikinci döneminde, kendisine yakın CHP’li belediye meclis üyelerine Marmaris Yapı adı altında inşaat şirketi kurdurdu. Başka firmalara inşaat yaptırmak isteyenlerin izinleri aylarca çıkmadı. Ancak Marmaris Yapı ile çalışmak isteyenlerin izinleri çıkmadan inşaata başlandı, izinler sonradan imzalandı. Acar ve ekibi, Marmaris Yapı tarafından yapılan inşaatlardaki usulsüzlükten dolayı halen yargılanıyor. Acar’ın icraatları kamuoyunda, “Marmaris kazanacak diyerek göreve geldi. Kendisi ve Marmaris Yapı kazandı” şeklinde değerlendiriliyor.

YEĞENE ADAYLIK DARBESİ
Başkan Acar’ın Marmaris’teki skandalları yapı şirketi ile sınırlı kalmadı. CHP’li Acar, 2004’te “Hizmet için 2 dönem yeter” demesine rağmen 4. defa aday olduğunu açıkladı. Acar’ın ablasının oğlu ve CHP İlçe Başkanı olan Acar Ünlü de aday adayı olacağını açıklayınca aile içi karıştı. Acar, yeğeni Ünlü’nün önünü kesmek için İlçe Yönetimini istifa ettirdi. İstifalarla Ünlü’nün İlçe Başkanlığı ve CHP İlçe Yönetimi düştü. “Kişisel ayrımcılık, korkutma ve sindirme politikası, mahkeme kararlarını uygulamama, belediyeyi zarara uğratma, çifte standartlı para cezaları” gibi uygulamalarıyla 15 yıldır tepki çeken Acar ve ekibi, önceki dönem AK Parti’den aday olan Doğan Tugay’ın işlettiği Marmaris Limanı’nı da mühürleme girişiminde bulundu. Uluslararası alan olduğu gerekçesiyle zabıta ekibi limana alınmadı. Acar döneminde işyerleri mühürlenen yaklaşık 300’den fazla vatandaş, mahkemede haklı çıktı. Belediye defalarca tazminata mahkum edildi. Acar yönetimi, belediyeyi yüzbinlerce lira zarara uğrattı.

YAYA YOLUNU OTELİNE BAHÇE YAPTI
Uzunyalı’da ​kendi otelinin önünden geçen yaya yolunu kaldırarak ticaret alanına dahil eden CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın imar mevzuatına aykırı davranarak kendisine, yakınlarına ve sahibi olduğu şirkete haksız çıkar sağladığı müfettişler tarafından tespit edildi ve soruşturma açıldı. Acar ve ekibi hakkında 60’tan fazla şikayet konusundan 20’den fazlası için İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma izni verildi. Göreve gelmeden önce içme suyu barajı, katı atık depolama ve arıtma tesisleriyle altyapısı, merhum başkan İsmet Karadinç tarafından tamamlanmış olan ilçede Acar, yıllardır sadece park, bahçe, kaldırım ve meydan düzenlemesi yapabildi.

YARIN: MARMARİS’TE HİZMETE DARBE

Yeni Asır

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.