ACAR HABER AJANSI

ÇAZDER ÜYELERİ SANDIĞA GİTMEME KARARI ALDI

ÇAZDER ÜYELERİ SANDIĞA GİTMEME KARARI ALDI
20 views
18 Şubat 2019 - 21:30

Merkezi Ataşehir ilçesi Aşık Veysel mahallesinde olan (ÇAZDER) Çekerek, Aydıncık ve Zile dernekleri Mart 2019 yerel seçimlere katılmama kararı aldı. Nedeni ise Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi’nin ÇAZDER yöresel derneklerini kaale almaması gerekçe gösterildi.

Kısa adı ÇAZDER olan Çekerek, Aydıncık ve Zile köylerini kapsayan yöresel dernek, geçtiğimiz günlerde Ataşehir Belediye Başkan Adayı olan Battal İlgezdi’ye ÇAZDER ve bağlı bulunduğu 18 yöre dernekle birlikte ziyaret etti. Ziyaret sırasında ÇAZDER Dernek Başkanı Hamza Azmaz’ın meclis üyeliği için görüşülmüştü ancak aldığımız son bilgilere göre Ataşehir’de işlerin karışık olduğu öğrenildi. ÇAZDER ve bağlı oldukları 18 köy derneği mart ayındaki yerel seçimlerine sandığa gitmeme kararı aldı. Derneklerden yapılan açıklama şu şekilde “Eğer bizi görmezden gelirlerse bizlerde onları görmeyiz. Yozgatlıların bugüne kadar Ataşehir Belediyesinde temsili yöneticimizin olmaması bizleri derinden üzmüştür. İş işten geçmeden Battal İlgezdi’nin bu konu hakkında düşünmesini istiyoruz. Aksi halde tüm derneklerin beraber aldığı kararları uygulamak zorunda kalacağız. Bu dönem CHP’ye oy vermeyeceğiz. Hiç oyu olmayan bazı illerin meclis üyesi ve belediyeden müdürlükleri var temsili haklara sahipler. Ama yıllardır bizleri görmüyorlar. Seçim geliyor kazansınlar görelim. Nasıl olsa bunlar CHP’ye oy veriyorlar önemli değiller. Meclis üyesi olmasalarda fark etmez düşüncesine sahiplerse yanılıyorlar. Yarın mesai bitimine kadar son gün eğer ÇAZDER Başkanı Hamza Azmaz’ı aday göstermezlerse kendileri bilir” diyerek hem Ataşehir CHP’ye hem de İlgezdi’ye serzenişte bulundular.

Bu sorunların benzeri Çekmeköy’de Seyfettin Yıldırım’ın Hüseyin Turgut’u ve Sancaktepe’de Özgen Nama’nın Ali Duman’ı görmezden gelmesiyle yaşanmaktadır. Dernek başkanları “Bu üç belediye başkan adayları ÇAZDER ve 18 köy derneğini yok saymasınlar” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.