ACAR HABER AJANSI

Binali Yıldırım: ‘BENİM OYLARIM SANDIKTA İÇ EDİLDİ’

Binali Yıldırım: ‘BENİM OYLARIM SANDIKTA İÇ EDİLDİ’
28 views
15 Nisan 2019 - 15:30

AHA.AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Yıldırım, Maltepe’de oyların yeniden sayımı, İstanbul seçim sonuçları ve AKP’nin bundan sonra izleyeceği stratejiyle ilgili sorulara cevap verdi.

Yargı sürecinin devam ettiğini söyleyen

Yıldırım, “Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açık. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır” dedi. Yıldırım’ın konuşmasından satır başları;

‘İDARİ VE YARGISAL SÜREÇ DEVAM EDİYOR’

“Seçimlerden hemen sonra iki açıklama yaptım. Seçim gecesi CHP adayı rakam vererek ‘kazandım’ dedi. Biz de aynı gece eldeki bilgilere göre kazandığımızı söyledik. Aynı gün Sadi Bey (YSK Başkanı Sadi Güven) 27 bin oyla Ekrem İmamoğlu’nun önde olduğunu söyledi. Yani ilk günden bu yana ortaya çıkan anormallikleri hep birlikte gördük. Bu süreci ikiye ayırmak gerek; İdari ve yargısal süreç… Yargısal süreç devam ediyor…”

‘OYLARIMIZ SANDIKTA İÇ EDİLDİ’

“Biz milli iradenin sandıkta iç edilmesinin önüne geçilmesine çalışıyoruz. Başta 29 bin olarak açıklanan rakam 12 bin seviyesine çekilmiştir.Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açıktır. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır. Seçimde yapılan usulsüzlükler, yanlışlıklar, şaibeler, oy hırsızlıklarıyla sınırlı değil. Daha birçok yanlışlar var. İstanbul gibi memleket büyüklüğünde bir şehri yönetecek başkanın şaibeler ve sakatlanmış bir seçim sonucuyla başkan olması doğrusu pek hoş bir şey olmaz.”

‘BEN ANLAYAMIYORUM, ORTADA TAHAMMÜLSÜZLÜK VAR’

“Ben bu noktada şunu anlayabilmiş değilim. Tahammülsüzlük var ortada. Seçimi kazandık, mazbatayı verin… Bunun kararını sen mi vereceksin? Seçimin kazanıldığının kararını veren YSK’dır. Bugün böyle verilmiş bir karar var mıdır? Hukuk devletinde baskılarla hakimleri, karar vericileri etkilemek mümkün değildir. Hakimler hukuka göre karar verir. Hepimize düşen, sonucu sükunetle beklemektir.” diyerek son noktada YSK’yı işaret etti.

Kaynak: Sputnik News

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.