ACAR HABER AJANSI

BAŞKENT’TE ŞEFFAF YÖNETİM ANLAŞIYLA HİZMETE DEVAM…

BAŞKENT’TE ŞEFFAF YÖNETİM ANLAŞIYLA HİZMETE DEVAM…
95 views
22 Mayıs 2019 - 19:31
AHA.ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET ALIM TEKLİFLERİNİ CANLI YAYINLAMAYA DEVAM EDİYORANFA’DAN SONRA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ŞİRKETİ BELPLAS DA HAŞERELERLE MÜCADELE ÜRÜN ALIM İŞİ TEKLİFLERİNİ SOSYAL MEDYA HESAPLARI ÜZERİNDEN CANLI YAYINLADIhizmet_alim_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediyesi, demokratik katılım, şeffaf ve hesap verilebilirlik anlayışıyla Başkent’te kalıcı izler bırakacak uygulamalara imza atıyor.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ilk olarak ANFA Genel Müdürlüğü hizmet alımı ile sosyal medya hesaplarından başlattığı canlı yayın uygulaması diğer şirketler tarafından da uygulanmaya başladı.

ANFA’DAN SONRA BELPLAS

Son olarak Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden Belplas Ankara Termoplastik ve Bakım Onarım Hizmetleri Anonim Şirketi, “Vektörle Mücadele Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere Biyosidal Ürün Alımı İşi” teklifleri canlı yayınlandı.

Kameralar önünde ve herkese açık olarak yapılan ürün alım işi tekliflerine firmalar yoğun ilgi gösterdi.

FİRMALAR ŞEFFAF YÖNETİM UYGULAMASINDAN MEMNUN

Yeşil Alanlar, Parklar, Mezarlıklar, Piknik Alanları, Barajlar, Göller ve Rekreasyon Alanları “Vektörle Mücadele Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere Biyosidal Ürün Alımı İşi” için kapalı zarf usulü ile teklifler alınırken, firmalar şeffaf yönetim uygulamasından memnun olduklarını şu sözlerle dile getirdiler:

Mevlüt Kaplan: “İlk defa böyle açık ve şeffaf bir ihaleye katılıyoruz. Bu ihalenin diğer kurumlara da örnek olmasını da diliyorum. Katılımcılar ve kurum açısından çok önemli.”

Rıza Kaya: “İhalenin herkese açık olması ve canlı yayınlanması aslında bundan sonraki ihaleler için de bir örnek. Rekabetçi firmaların bu rekabeti görmeleri aslında hoşumuza gidiyor.”

Fatih Enes Demirbaş: “Uzunca bir süredir bu sektörde faaliyet gösteriyorum. Daha önce bu tarz uygulamalar yapılmadı. İhalenin canlı yayınlanması, video kaydının alınması önemli bir adım. Şeffaflık, rekabete açıklık ortamının sağlanmasından dolayı teşekkür ediyoruz.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.