ACAR HABER AJANSI

Başkan Bozdemir AKP İl ve İlçe Başkanları ellerini derhal İŞKUR ‘dan çekmesini istedi

Başkan Bozdemir AKP İl ve İlçe Başkanları ellerini derhal İŞKUR ‘dan çekmesini istedi
205 views
09 Ekim 2019 - 19:25

AHA.Cumhuriyet Halk Partisi Zile ilçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir son zamanlarda yaptığı açıklamalarla gündemi sarsmaya devam ediyor Bozdemir son günlerde İȘKUR’dan dönen dolapları www.acarhaberajansi.com sitesine anlattı. 

Tokat Zile’de toplum yararına proje kapsamında İŞKUR’a yapılan alımların liyakate uygun olmadığı ve önceden belirlenen listelerle, ihtiyaç sahibi olmayan insanlara iş verildiği ortaya çıktı. Zile CHP İlçe Başkanlığı bu usulsüzlük hakkında “TYP projeleri adı üstünde ihtiyaç sahibi, maddi durumu iyi olmayan, iş imkânı olmayan insanlar için oluşturulmuş bir projedir. Devlet kurumlarında uygulanan bu projenin eşitlik ilkesine uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Fakat Zile ilçemizde İŞKUR tarafından proje kapsamında yapılan alımların, iktidar yanlısı kişiler arasında yapıldığı, önceden belirlenmiş listedeki kişilere iş verildiği, iş verilen kişilerin hepsinin AKP’li olduğu bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Zile ilçemizde iktidar yanlısı olmayan ve iş bekleyen insanlar hüsrana uğramışlardır.

Yüzlerce insanın umudu böylece sönmüş aş bekleyen, iş bekleyen, az da olsa evime ekmek götürürüm diyen insanların umudunu söndürmeye yetmiştir.” dedi.

Konuyla ilgili devlet kurumlarına seslenen Zile CHP İlçe Başkanlığı açıklamasını “İŞKUR devletin bir kurumudur ve siyaset üstü bir kurumdur. Bu kurumu siyasete alet etmek etik kurallara, eşitlik ve adalet ilkesine aykırıdır.

Bu eşitsizliğin derhal tespit edilmesi ve gereğinin yapılmasını tüm yetkililerden bekliyoruz. Zile CHP İlçe Başkanlığı olarak kınıyor devlet kurumlarından AKP İl ve İlçe Başkanlığının elini çekmesini istiyoruz.” diyerek sonlandırdı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.