ACAR HABER AJANSI

Adalar Belediyesi’nin denetim uygulaması takdir aldı

Adalar Belediyesi’nin denetim uygulaması takdir aldı
130 views
03 Ağustos 2019 - 8:09

AHA.İstanbul III Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu 16.6.1999 tarih ve 11012 sayılı kararı ile Adalar’daki bütün yolların prensipte yaya yolu olması öngörüldüğünden kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetleri için kullanılmak üzere kısıtlı miktarda araç kullanılabileceği belirlenerek bunun dışında araç kullanımı yasaklanmıştır. Kurulun 25.6.2013 tarih ve 1310 Nolu Kararında ise İlçemiz genelinde kullanılabilecek motorlu-akülü araçların kullanımı belirli ilkelerle sınırlandırılmıştır.

Bilindiği üzere İlçemiz genelinde UKOME kararıyla belirlenen yayalaştırılmış yollara akülü araç ya da bisiklet girişinin engellenmesi amacıyla Belediyemiz ve İBB Zabıta Ekiplerince Temmuz ayında uyarı çizgileri çekilerek, tabelalar yerleştirilmiştir. Yapılan tüm bu uygulamalara ve uyarılara rağmen trafik sorunu, şikayetler ve kazalar devam ettiğinden İBB, Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü işbirliğiyle Adalar genelinde yasalarla belirtilen kurallara uymayarak kullanılan ya da park halinde bırakılan akülü araç/bisikletlerin toplanılmasına başlanmıştır.

Bu çalışmalar esnasında tutanak tutularak toplanan araçlar 5326 sayılı Kabahatler Kanununa göre işlem yapılarak, Belediyemize ait çıkartma gemisi ile Maltepe Çıkartma Kapak Atma Sahasına götürülecek ve Adalar İlçe Sınırlarına tekrar sokulmaması şartıyla sahiplerine teslimi yapılacaktır. Daha planlı, güzel ve yaşanabilir Adalar için denetimlerimiz devam edecektir.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.